Sera Kahvaltı

Kahvaltı Günün yoğun temposuna başlarken sıcak bir ortamda doğal ürünlerle hazırlanmış temizlik ve tazeliğinden şüphe duymayacağınız sizi gün boyu zinde tutacak bir kahvaltıya ne dersiniz.

Kahvaltı

Kahvaltı

Muhteşem olmaz mıydı…

Günün yoğun temposuna başlarken sıcak bir ortamda doğal ürünlerle hazırlanmış temizlik ve tazeliğinden şüphe duymayacağınız bir kahvaltı olsa, yanında çay da bedava olsa, hatta bir de günün ilk gelişmelerine bakacağınız ücretsiz WiFi olsa, Mükemmel olmaz mıydı.

Veya her gün Anadolu’nun değişik yörelerinden derleyip yeniden yorumladığımız iki çeşit çorbamızdan tadabilirsiniz..

Ya da acelesi olanlar için ev kurabiyelerimiz veya özel ekmeğimizle hazırlanan Sera Sandviçlerimiz sizleri bekliyor..

Sera Restaurant olarak Perpalı misafirlemizi gün boyu zinde tutacak kahvaltılıklar, çorba ve kurabiye çeşitlerimizden tatmak üzere bekliyoruz. 

Kahvaltı En Önemli Öğün

Kahvaltı

Kahvaltı

Vücudumuz uyurken bile çalışmaya devam eder. Akşam yemeği ile kahvaltı arasında yaklaşık 12 saatlik bir süre içinde vücut, besin ögelerinin tümünü kullanır. Sabah kahvaltı yapılmazsa beyinde yeterince enerji oluşmaz. Bu durumda yorgunluk, baş ağrısı, dikkat ve algılama azlığı gibi sıkıntılar yaşanır. 

Kahvaltı yapmayan çocuklarda okul başarısı düşer. Anlama kapasitesi, odaklanma ve konsantrasyon azalır. Vücut kendi depolarından kullanır ve hastalıklar karşısında direnci düşer. Açlık hissiyle birlikte yorgunluk ve bitkinlik oluşur.

Bedenin düzenli çalışması için kan şekerinin belirli bir düzeyde olması gerekir. Uygun miktarlarda öğün tüketildiğinde kan şeker düzeyi alçalıp yükselme göstermediğinden vücut dengede çalışır.

Kahvaltıda yeterli protein tüketen bireylerde iş verimi ve konsantrasyon yüksektir. Kahvaltı yapmayanlarda ise anlama ve kavrama hızı düşer. Düşük protein içeren kahvaltı alımından sonraki ikinci ve üçüncü saatler arasında kan şekeri açlık seviyesinin altına düşmekte ve kişiler açlık hissi duyduklarını belirtmektedirler. Yeterli protein içeren kahvaltıdan sonra ise kan şekeri düzenli gitmekte, açlık düzeyinin üzerinde seyretmekte, böylece kişiler açlık hissi duymamaktadırlar.

Dengeli bir kahvaltı günlük enerjinin 1/4 ü ya da en az 1/5 ini karşılamalıdır. Günlük enerji gereksinimi yaş gruplarına göre farklılık gösterir. Bireyin enerji gereksinimi 2000-3000 kalori olduğunda kahvaltıda alınması gereken enerji miktarı 400 – 600 kalori kadardır. 

Güne Sera’da Başlayın

Sağlıklı, hijyen ve hesaplı öğün için Güne Sera’da Başlayın..

Yıllardır bildiğiniz Sera kalitesi şimdi her gün iki çeşit çorba, kahvaltı tabağı, sandviç, tereyağında yumurta, omlet, sucuklu yumurta, simit sandviç ve pek çok çeşit ile hizmetinizde

Sera Restaurant’a özel, katkısız mayalı ekmeğimiz yumurta, bal, tereyağı, ceviz, kayısı, beyaz peynir, taze kaşar, eski kaşar, tulum peyniri, örgü peyniri, topi peynir, siyah zeytin, yeşil zeytin ev reçelleri, fındık ezmesi, nutella, domates, kapya biber, yeşil biber, maydonoz, , macar salamı, dana jambon ve taze yeşilliklerden oluşan ev kahvaltısı tadında baget sandviçlerimiz ve kahvaltılık tabaklarımızla Perpa Ticaret Merkezi B Blok 5. Katta hizmetinizdeyiz.

Güne taze bir başlangıç yapmak için güler yüzlü personelimizle kahvaltıya Sera’ya bekliyoruz

Sera Kahvaltı, Perpa Ticaret Merkezi Kat:5 No: 495 Atatürk Anıtı altında

Paket Servisimiz için : 0212 2211566 – 0212 2211567 telefonlardan arayabilirsiniz

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:5 No:495  34384 Şişli / İstanbul
  • (0212) 221 15 66
  • (0212) 221 15 67

GÜNÜN YEMEKLERİ

ANA SAYFA

İLETİŞİM